ویزای شینگن به عنوان قراردادی در دنیا شناخته شده که ورود مردم کشورهای اروپایی به این مناطق را بدون نیاز به داشتن ویزا آسان کرده است. باید بدانید که این معاهده، در سال ۱۹۸۵ بین ۲۶ کشور به امضا رسید. ویزای شینگن ، با توجه به اهداف و ماهیت سفر انواع مختلفی داشته که مدت اعتبار و قیمت آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. در این مقاله، انواع ویزای شینگن را به شما عزیزان معرفی کرده و توضیحاتی را راجع به هر کدام ارائه می‌دهیم. با ما همراه شوید.

انواع ویزای شینگن

۱. ویزای اتحادیه شینگن (USV)

با داشتن این ویزا، امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه شینگن هر ۶ ماه یکبار و حداکثر به مدت ۹۰ روز برای مسافران وجود دارد. باید بدانید که کشورهای چک، بلژیک، استونی، اتریش، فرانسه، یونان، آلمان، ایسلند، مجارستان، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، لهستان، نروژ، اسلواکی، اسپانیا، سوئیس، سوئد، اتریش و فنلاند از جمله کشورهای عضو پیمان شینگن می‌باشند.

۲. ویزای نوع A:

با داشتن این نوع از ویزا، امکان تعویض پرواز در فرودگاه‌های ناحیه شینگن و مسافرت به کشوری خارج از محدوده این منطقه برایتان وجود دارد. توجه داشته باشید که ویزای نوع A فقط در محدوده فرودگاه‌های شینگن اعتبار داشته و نمی‌توانید در سایر فرودگاه‌ها از آن استفاده کنید.

۳. ویزای نوع B:

ویزای نوع B، را می‌توان نوعی ویزای ترانزیتی به حساب آورد. با داشتن این نوع از ویزا، امکان عبور از خاک کشوری در منطقه شینگن به مدت نهایت ۵ روز برای مسافران وجود دارد.

۴. ویزای نوع c:

این نوع از ویزا، نوعی ویزای کوتاه ‌مدت بوده که زمان گرفتن آن مدت اعتبارش مشخص شده و با توجه به این زمان، امکان اقامت در کشورهای عضو اتحادیه شینگن برایتان فراهم می‌شود. متقاضیان دریافت ویزای نوع C، یکی از این ۳ ویزا را بسته به وضعیت و اهداف سفر انتخاب می‌کنند:

– ویزای یک‌بار ورود (single- entry):

مدت اعتبار این نوع از ویزا، تنها برای یک‌بار سفر به یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن می‌باشد. بنابراین، زمانی که آن کشور را ترک کردید، مدت زمان اعتبار ویزای شما به اتمام می‌رسد.

– ویزای دو بار ورود (Double- entry):

این نوع از ویزا، همانند ویزای یک‌بار ورود بوده و تنها تفاوت آن‌ها با یکدیگر این است که به کمک ویزای دو بار ورود امکان رفتن به کشوری در منطقه شینگن برای مسافران وجود دارد. به خاطر داشته باشید که از این ویزا در زمان مشخصی می‌توانید استفاده کنید و بعد از گذشت این مدت اعتبار خود را از دست می‌دهد.

– ویزای چند بار ورود ( Multiple- entry):

محدودیت ویزای چند بار ورود، تنها به مدت اعتبار آن محدود می‌شود. یعنی هر ۶ ماه یک‌بار ۹۰ روز می‌توان از آن استفاده کرد که این زمان به محض ورود شخص به هر کدام از کشورهای منطقه شینگن آغاز می‌گردد.

۵. ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای (VLT ):

ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای، امکان سفر به کشور صادر کننده این ویزا و یا تعدادی از کشورهای منطقه شینگن را برای مسافران فراهم می‌کند. باید بدانید که این ویزا تنها در شرایط خاصی همچون دلایل انسان‌دوستانه و یا در شرایط اضطراری برای افراد متقاضی صادر می‌شود. ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای، معمولاٌ به پناهندگان وارد شده به ناحیه شینگن تعلق می‌گیرد.

۶. ویزای ملی ( National Visas):

ویزای ملی یا نوع D، تنها مختص تجار، دانشجویان و افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت در کشورهای عضو شینگن را برای زمان مشخصی دارند. این نوع ویزا، در دو نوع یک‌بار ورود و چند بار ورود در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. باید بدانید افرادی که قصد اقامت برای مدت زمانی خاص به دلایل مشخصی همچون دریافت خدمات پزشکی در کشورهای عضو شینگن را دارند، متقاضی دریافت این نوع از ویزا می‌باشند. همچنین، در صورت داشتن ویزای چند بار ورود نوع D ، می‌توان به همه کشورهای منطقه شینگن بدون نیاز به روادید مسافرت کرد.

تورهای ویژه نوروز ۹۷