شهر باتومی گرجستان، در زمره زیباترین و دیدنی‌ترین شهرهای این منطقه بوده که قدمت آن به دوران قبل از تولد عیسی مسیح بازمی‌گردد. وجود آثار و جاذبه‌هایی همچون ساختمان‌های متعدد تاریخی و جذاب و درخت‌های نخل سر به فلک‌ کشیده این شهر را به یکی از پرگردشگرترین شهرهای گرجستان تبدیل کرده است. با این اوصاف، سفر به باتومی می‌تواند به یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای عمر شما تبدیل شود. در این مقاله، چند مورد از بهترین و پربازدیدترین آثار و جاذبه‌های گردشگری شهر باتومی را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب، اطلاعات کافی را در مورد دیدنی‌های این شهر به دست آورید.

جاذبه‌های گردشگری شهر باتومی

۱. میدان اروپا (Europe Square)

میدان اروپا، از جمله دیدنی‌ترین مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهر باتومی بوده که به مانند نگینی در یکی از قسمت‌های قدیمی و تاریخی این شهر می‌درخشد. جالب است بدانید که این میدان پس از ملحق شدن به اروپا به این نام خوانده شد. یکی از جذابیت‌های میدان اروپا وجود مجسمه‌ای زیبا از مدیا بوده که کار ساخت آن در سال ۲۰۰۷ میلادی به پایان رسیده و در این مکان نصب گردید. در حقیقت، این مجسمه به نوعی به عنوان نماد روابط تاریخی کشور گرجستان با اروپا به حساب آمده و یادآور رابطه فرهنگی این کشور با تمدن‌های گذشته می‌باشد. مکانی که با ساختمان‌های بسیار شیک و منحصر‌به‌فرد احاطه شده و همواره میزبان برگزاری کنسرت‌های بزرگ موسیقی می‌باشد.

آدرس: کشور گرجستان، شهر باتومی.

 

۲. کلیسای اسقفی مریم مقدس باتومی ( Holy Mother Virgin Nativity Cathedral):

کلیسای اسقفی مریم مقدس باتومی، در زمره جذاب‌ترین و مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر بوده و واقعاٌ دیدنی است. باید بدانید که این مکان در اوایل سال ۱۹۰۰ میلادی احداث شده و تنها به مسیحیان اختصاص دارد. گفتنی است که سبک معماری به کار رفته در ساخت کلیسای مریم مقدس گوتیک بوده و در جوار ساحل دریای مشهور سیاه واقع شده است. متأسفانه، این کلیسا در زمان تسلط شوروی بر این منطقه بسته شده و به آزمایشگاه ولتاژ بالا تبدیل شد. اما خوشبختانه، در سال ۱۹۸۹ میلادی و بعد از گذشت چندین سال کلیسای مریم مقدس دوباره فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون به عنوان کلیسایی گرجی و ارتدوکس مورد بازدید مسیحیان است. باید بگوییم که گردشگران و اهالی منطقه، جهت شرکت در مراسم مناجات می توانند در روزهای شنبه ساعت ۴ عصر و یکشنبه‌ها ساعت ۹ صبح به کلیسای اسقفی مریم مقدس بروند.

آدرس: گرجستان، خیابان نیکولوز باراتیشویلی.

کلیسای اسقفی مریم مقدس باتومی

مسجد باتومی (Batumi Mosque):

مسجد باتومی، تنها مسجد واقع در این شهر بوده و در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است. باید بدانید که این مسجد در سال ۱۸۸۶ میلادی با تلاش‌های شبانه‌روزی یکی از بزرگان و نجیب‌زادگان گرجستان احداث گردید. گفتنی است که امروزه این مسجد به نام آرتا نیز در میان اهالی گرجستان شناخته می شود. مسجدی با دیوارهایی پرنقش و نگار که بازدید از آن می‌تواند یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های شما در زندگی باشد.

آدرس: گرجستان، باتومی، خیابان کوتایسی.

مسجد باتومی

 

بنر تورهای خارجی فهیم گشت