کشور تایلند به‌عنوان یکی از برترین نقاط دیدنی جهان یکی از پر مسافر‌ترین کشورهای دنیاست. شاید باور نکنید اما هر ساله بیشتر از بیست میلیون گردشگر از ایران و سراسر جهان به این منطقه زیبا سفر کرده و تعداد آن‌ها روز به روز هم بیشتر می‌شود. آب‌وهوای فوق‌العاده عالی و آفتابی این منطقه، به‌خصوص برای افراد ساکن در کشورهای خشک و نیمه‌خشک واقعاٌ می‌تواند جالب و جذاب باشد. مناطق زیبای کوهستانی، جنگل‌هایی با درختان سربه فلک کشیده، آداب ‌و رسوم دیرینه و غنی و غذاهای عجیب‌وغریب اما خوشمزه و معروف، این کشور را به یکی از جذاب‌ترین و بهترین مناطق گردشگری دنیا تبدیل کرده است. اما راستش را بخواهید آثار و جاذبه‌های مشهور و خارق‌العاده تایلند و شهرهای آن از جمله پاتایا جذابیت بیشتری در میان گردشگران دارد. یکی از این جاذبه های مشهور پارک سنگی و حیات وحش تمساح ها است و پارک‌ها، معابد، موزه‌ها و مکان‌های دیگر تایلند هرساله میزبان هزاران و شاید میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر دنیا هستند.

پارک سنگی و حیات‌ وحش تمساح‌ ها

آیا تاکنون نام حیات‌ وحش تمساح‌ ها و پارک سنگی چند میلیون ساله پاتایا به گوشتان خورده است؟ شاید شماری از مردم دنیا اسم این مکان فوق‌العاده زیبا و دیدنی را نشنیده باشند. اما خوشبختانه نام این محل برای بسیاری از گردشگران از جمله ایرانیان و اهالی مناطق اطراف پاتایا بسیار آشناست. برای دیدن این پدیده فوق‌العاده و هیجان‌انگیز فقط کافی است که ۱۰ کیلومتر از شهر پاتایا خارج شوید. اینجا یکی از جاذبه‌هایی است که واقعاٌ ارزش دیدن و گشت‌وگذاری طولانی را دارد.

در واقع، پارک سنگی و حیات‌ وحش تمساح‌ ها فراتر از چیزی است که شنیده و یا در عکس‌ها دیده‌اید. از نزدیک دیدن این مکان زیبا و خیره‌کننده لطف دیگری دارد. اینجاست که نقل‌قول معروف «شنیدن کی بود مانند دیدن» مصداق پیدا می‌کند. از جذاب‌ترین دیدنی‌های این پارک بسیار بزرگ، تنه درختانی با عمر ۱۰۰ میلیون سال و تبدیل شده به سنگ و صخره‌هایی غول‌پیکر با وزن‌هایی معادل ۵۰ تن و اشکالی عجیب و حیرت‌انگیز هستند. جالب اینجاست که این مجسمه وارها در مقابل تغییرات آب و هوایی و تابش نور خورشید هیچ تغییری نکرده و کاملاٌ سالم مانده‌اند. علاوه بر این‌ها، در میان مناظر چشم‌نواز و گیاهان و گل‌های رنگارنگ این منطقه تفریحات و سرگرمی‌های دیگری نیز مشاهده می‌شوند. مثلاٌ یکی از موارد اعجاب‌انگیز این پارک، وجود ۱۰۰۰ گونه از کروکدیل‌‌های دنیا در بخشی به نام مزرعه کروکدیل‌ها و گربه‌ماهی واقعاٌ بزرگی است که در رده غول‌پیکرترین ماهی‌های جهان قرار دارد. حتماٌ از تعجب شاخ درمی‌آورید اگر بدانید که این ماهی در حدود ۵۰۰ کیلوگرم وزن دارد. در این بین، حتی حیواناتی مانند آهو، فیل، ببر، زرافه، پلنگ، مارماهی‌های رودخانه آمازون و گونه‌ای از خرس نایاب آسیایی و اسب‌ها نیز در این پارک شگفت‌انگیز دیده می‌شوند. خبر خوش این که، هر روز از ساعت ۱۱ صبح تا ۵ بعد از ظهر، می‌توانید شاهد اجرای نمایش‌های جالب و سرگرم کننده‌ای به وسیله تمساح‌ها در این پارک باشید.

گفتنی است که برای لذت بردن از محیط سرشار از لذت این پارک، ورودیه افراد بزرگسال حدود ۸۰۰ بات و کودکان معادل ۷۰۰ بات است.     

بنر تورهای خارجی فهیم گشت