خیابان روستاولی تفلیس، از جمله قدیمی‌ترین و زیباترین خیابان‌های این شهر بوده که در میان مردم به شاهرگ حیاتی تفلیس شهره است. خیابانی مزین به نام شاعر مشهور قرون وسطی در گرجستان یعنی شوتا روستاولی که تا پیش از این آن را خیابان گلوینی می‌نامیدند. باید بدانید که مهم‌ترین اماکن فرهنگی، عمومی، تجاری و دولتی در خیابان روستاولی قرار دارند. برنامه‌ریزی و طراحی این خیابان را اهالی روسیه در قرن نوزده میلادی انجام داده‌اند و بخشی از خاطرات تاریخی تفلیس در این محل شکل گرفته است.

خیابان روستاولی (rustaveli street)

در خیابان روستاولی، ساختمان‌هایی با ترکیبی از معماری سنتی و مدرن نیز به چشم می‌خورد. از جمله این بناها، می‌توان به خانه اپرای تفلیس اشاره کرد که به عنوان مکانی برای اجرای اپراهای اصلی و تئاتر در میان مردم شناخته می‌شود. بزرگ‌ترین سینمای کشور گرجستان نیز در این منطقه خودنمایی می‌کند. کلیسای کاشوتی با معماری زیبا و حیرت‌انگیز، دادگاه عالی، موزه و خانه هنر نیز در خیابان معروف و زیبای روستاولی دیده می‌شوند.

باید بدانید که این خیابان در زمره جاذبه های گردشگری این شهر بوده که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را از سرتاسر گیتی به سمت خود می‌کشاند. قدم زدن در روستاولی و تماشای معماری متفاوت بناهای قدیمی و خانه‌هایش، می‌تواند به یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین لحظات شما در سفر به گرجستان بدل شود. رستوران‌های شیک و مجلل موجود در خیابان روستاولی نیز با سرو خوشمزه‌ترین و با کیفیت‌ترین غذاها پذیرایی درخوری را از شما به عمل می‌آورند. صرف غذاهای گرجستانی دلچسب و بی‌نظیر در این رستوران‌ها آن‌ هم در حین تماشای چشم‌اندازهای فوق‌العاده زیبای این خیابان واقعاٌ روح و جانتان را تازه می‌کند.

همچنین، برگزاری نمایش‌هایی مفرح و سرگرم‌کننده و نمایشگاه‌های عمومی در روستاولی آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای گذراندن روزی خاطره‌انگیز در تفلیس تبدیل کرده است. اگر اهل خرید کردن در سفر هستید، مراکز خرید متعدد موجود در این خیابان در انتظارتان هستند. باید بدانید که وجود چندین هتل لوکس و عالی در این خیابان، آن را به یکی از بهترین اقامتگاه‌ها برای مسافران تبدیل کرده است. هتل بتسی، پاوود، ویکتوریا، ریماورا، رادیسون و روم هتل واقع در روستاولی در رده هتل‌های موجود در این خیابان ۱۰۵ کیلومتری می‌باشند. لازم به ذکر است که بازدید از خیابان نیاز به پرداخت هزینه‌ای ندارد. اما جهت تماشای نمایش و تئاتر در سالن اپرا و سر زدن به موزه باید مبلغی را نیز پرداخت کنید.

بنر تورهای خارجی فهیم گشت