خیابان شاردنی تفلیس (shardeni street)، در ردیف زیباترین و مشهورترین خیابان های این شهر قرار داشته که هر روزه گردشگران بسیاری برای گشت‌و‌گذار و دیدن آثار تاریخی و جذابیت‌هایش سری به آن می‌زنند. خیابانی سنگفرش شده که در یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تفلیس خودنمایی می‌کند. جالب است بدانید که نام خیابان شاردنی برگرفته از اسم ژان ساردن جهانگرد و جواهرفروش معروف اهل فرانسه می‌باشد. زیرا این مرد بزرگ در طول دوران زندگی‌اش بارها به گرجستان سفر کرده و در سفرنامه‌هایش اهالی این خطه را افرادی مهربان و اصیل معرفی کرده است.

خیابان شاردنی ، مرکز شب های بیدار

با قدم زدن در این خیابان شلوغ، انواع کافه و رستوران‌های کوچک و بزرگ ترکی و ایرانی، فروشندگان صنایع‌دستی و فرش‌های دستباف توجه شما را به خود جلب می‌کنند. باید بدانید که بیشتر رستوران ها و کافه‌های سطح این خیابان تا صبح آماده پذیرایی از مهمانان با انواع نوشیدنی های گرم و سرد همچون چای، آب‌میوه، قهوه و چند نوع غذای ساده و ساندویچ می باشند. اجرای برنامه‌هایی همچون موسیقی زنده و رقص لزگی در رستوران‌های خیابان شاردن واقعاٌ شما را سر ذوق آورده و لحظاتی شاد و خاطره‌انگیز را برایتان رقم می‌زنند. همچنین، هتل‌هایی شیک و لوکس از جمله جی تی هتل، شاردن ویلا و مورگان نیز در حوالی خیابان شاردنی قرار دارند. 

دور تا دور این خیابان بی‌نظیر را خانه‌هایی فوق‌العاده زیبا همراه با تراس‌هایی رنگی احاطه کرده‌اند. خانه‌هایی که با معماری منحصربه‌فردشان زیبایی این خیابان را صد چندان کرده و رنگ و لعابی دیگر به آن بخشیده‌اند. در حوالی خیابان شاردنی، می‌توانید آثار و جاذبه‌هایی مانند موزه تاریخ تفلیس، پل مشهور صلح، رودخانه کر، کلیسای جامع سنت جرج و کلیسای سیونی را ببینید. خلاصه جذابیت‌ها و ویژگی‌های هیجان‌انگیز این خیابان به اندازه‌ای است که حتی متوجه گذر زمان نیز نخواهید شد. به‌طوری‌که، ممکن است ساعت‌هایی متمادی را در شاردلی سپری کنید.  

آدرس: گرجستان، تفلیس، حاشیه جنوبی رود کر، نزدیک پل متخی، حد فاصل خیابان‌های اوانس تومانیایی و سیونی.