پاتایا از شهرهای مهم تایلند بوده و در سواحل شرقی خلیج این کشور واقع شده است. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم این شهر ساحلی تا بانکوک تقریباٌ ۱۵۰ کیلومتر فاصله داشته و مساحتی در حدود ۲۲.۲ کیلومترمربع را دارا می‌باشد. مطابق شنیده‌ها، تاریخ پیدایش پاتایا به ۲۹ ژوئن سال ۱۹۵۹ میلادی بازمی‌گردد.

تاریخچه پاتایا

در مورد تاریخچه این شهر می‌توان گفت که در زمان جنگ ویتنام، تعدادی از سربازهای آمریکایی شرکت‌ کننده در این جنگ به پاتایا آمدند. در واقع، قصد آن‌ها دور شدن از ویتنام جنگ‌زده و استراحت در این منطقه زیبا و خوش آب و هوا بود. اما با معرفی این منطقه زیبا به مردم به وسیله این سربازان، کم‌کم این شهر در میان مردم دنیا به یکی از پرگردشگرترین مناطق تبدیل شد.

این شهر با داشتن جمعیتی معادل یک میلیون و پانصد هزار نفر، همواره از مقاصد اصلی گردشگران تور تایلند بوده و در ایام کریسمس و سال نو چینی از شلوغ‌ترین مناطق این کشور می‌باشد. سواحل بی نظیر و رویایی این شهر، در استقبال مردم دنیا از این منطقه تأثیر بسزایی داشته است.

آب و هوای پاتایا  

باید بگوییم که این شهر زیبا از جمله مناطقی است که در همه فصول سال از آب و هوای خوبی برخوردار می‌باشد. البته در فصل سرما شاهد هوای سردی در این منطقه هستیم. اما در مجموع، نیازی به بردن لباس گرم در سفر به این شهر نداشته و تنها به همراه داشتن لباس‌های تابستانی و خنک کفایت می‌کند. مردم این منطقه از ماه نوامبر شاهد بارش باران در این خطه هستند. البته اوج بارندگی در این شهر را می‌توان در دو ماه سپتامبر و اکتبر به وضوح دید.

 

جاهای دیدنی پاتایا تایلند:

۱) معبد حقیقت

۲) دهکده فیل ها

۳) پارک سنگی و مزرعه‌ تمساح‌ها

۴) مینی سیام

۵) سواحل زیبا و خیره کننده

۶) جزیره‌ مرجان

۷) موزه آنک کوسالا سالا

۸) دنیای زیر آب (آکواریوم پاتایا)

۹) بازار شناور

۱۰) معبد وات فرا یای و مجسمه‌ بودا

۱۱) باغ گرمسیری نونگ نوچ

 

مراکز خرید پاتایا تایلند:

۱) مرکز خرید سنترال فستیوال

۲) مرکز خرید رویال گاردن پلازا

۳) مرکز خرید میموسا

بنر تورهای خارجی فهیم گشت