غذا در هر شهر یا کشوری جزء مهمی از فرهنگ و پیشینه تاریخی آن منطقه محسوب می‌شود. بنابراین، یکی از جذابیت‌های سفر را می‌توان چشیدن طعم لذیذ و به‌یادماندنی غذاهای محلی و اصیل هر نقطه از دنیا در نظر گرفت. حتی بسیاری از گردشگران، امتحان غذاهای منطقه‌ای خاص را از جمله ملاک‌های خود برای سفر به مناطق مختلف می‌دانند. گرجستان یکی از کشورهایی است که تنوع غذایی بسیاری داشته و از این جهت نیز مورد توجه توریست‌ها می‌باشد. چیزی که با داشتن پیشینه تاریخی برابر با یک میلیون سال این کشور، چندان بعید هم به نظر نمی‌رسد. در این مقاله، تعدادی از بهترین و خوشمزه‌ترین غذاهای گرجستان را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. غذاهایی که با رفتن به این منطقه زیبا و مشهور می‌توانید آن‌ها را چشیده و از عطر و طعم بی‌نظیرشان نهایت لذت را ببرید.

افسانه ای قدیمی از غذاهای گرجستان

جالب است بدانید که مطابق افسانه‌ای قدیمی در گرجستان، خداوند در زمان خلق زمین ناگهان گرسنه شده و قصد خوردن شامی فوق‌العاده را کرد. اما به اندازه‌ای مشغول صرف غذایش بود که کمی از آن به طور اتفاقی بر روی بلندترین کوه‌های منطقه معروف قفقاز افتاده و مقداری دیگر بر روی خاک آن ناحیه پخش گردید. بدین‌گونه بود که منطقه گرجستان و قفقاز به غذای بهشتی متبرک شدند.

باید بدانید که تنوع غذایی در این خطه بسیار بالا بوده و در حدود ۱۵۰ نوع غذا را می‌توانید در گرجستان نوش‌جان نمایید. غذاهایی که سبزیجات، میوه، گوشت و ماهی تازه مواد اصلی آن‌ها را تشکیل داده و متأثر از فرهنگ‌های غذایی دیگر دنیا همچون فرهنگ اروپایی و آسیایی هستند.

معرفی بهترین غذاهای گرجستان

خینکالی (Khinkali ):

خینکالی، در زمره مشهورترین و محبوب‌ترین غذاهای گرجستان بوده و غذای ملی این کشور به شمار می‌رود. جالب است بدانید که این غذا شباهت بسیاری به پیراشکی دارد. نحوه پخت خینکالی به این صورت است که مخلوطی از گوشت و ادویه‌های خوش عطر و طعم را درون لقمه‌هایی تهیه شده از آرد قرار می‌دهند. البته این غذا انواع مختلف دیگری همچون خینکالی قارچ و سیب‌زمینی را هم در برمی‌گیرد. اما با این وجود، خینکالی گوشت محبوب‌ترین و رایج‌ترین نوع این غذا در میان اهالی گرجستان می‌باشد.

معرفی بهترین غذاهای گرجستان - خینکالی

چخخبیلی (Chakhokhbili):

چخخبیلی، از جمله خورشت‌های سنتی کشور گرجستان به شمار می‌رود. غذایی که با ترکیبی از خورشت مرغ، سوپ گوشت گاو و سبزیجات تازه تهیه می‌شود. جالب است بدانید که نام این خورشت برگرفته از لغت گرجی خوخوبی بوده که معنای قرقاول می‌دهد. چون مردم گرجستان درگذشته برای درست کردن این غذا از گوشت قرقاول و گاو استفاده می‌کرده‌اند. اما در حال حاضر، به علت مصرف بیشتر مرغ در میان اهالی‌ این سرزمین، چخخبیلی را نیز با این گوشت تهیه می‌کنند. معمولا چخخبیلی را با نان سرو می کنند.

 معرفی بهترین غذاهای گرجستان - چخخبیلی

 چاناخی (Chanakhi):

چاناخی را می‌توان در رده خوشمزه‌ترین غذاهایی گرجستان به حساب آورد که طرفداران بسیاری در میان اهالی و گردشگران این منطقه دارد. در مورد وجه تسمیه نام این غذا باید بگوییم که به علت طبخ در ظروفی سفالین به نام چاناخی این اسم را بر روی آن نهاده‌اند. در واقع، چاناخی یک نوع تاس‌کباب به همراه گوشت بره بوده که با مواد دیگری همچون سیب‌زمینی، سیر، سبزیجات و گوجه فرنگی تهیه می‌شود. البته اهالی گرجستان این غذا را به روش دیگری نیز می‌پزند. در این روش، درون بادمجان‌های پخته شده را با مخلوطی از تکه‌های گوشت و سبزیجات پر کرده و بعد از اضافه کردن کمی آب اجازه می‌دهند تا غذا کاملا بپزد.

معرفی بهترین غذاهای گرجستان - چاناخی

چیکن تاباکا (Chicken tabaka):

یکی دیگر از غذاهای معروف گرجستان چیکن تاباکا بوده که با داشتن عطر و طعمی بی‌نظیر می‌توان آن را از پرطرفدارترین غذاهای گرجستان دانست. جالب است بدانید که این غذا علاوه بر گرجستان در رستوران‌های کشور روسیه، کشورهای مرکز اروپا و اروپای شرقی نیز طبخ می‌شود. برای تهیه چیکن تاباکا، مرغ را درون ظرفی به نام تابه سرخ کرده و سپس با کمک وزنه‌هایی مخصوص آن را کمی فشرده می‌کنند. برای چاشنی این غذا معمولاٌ از سس‌های مخصوص گرجی و یا سیر استفاده می‌شود.  

معرفی بهترین غذاهای گرجستان - چیکن تاباکا

آجاپصندلی (Ajapsandali):

آجاپصندلی غذایی است با ترکیبی از گوجه‌فرنگی، سیر، گشنیز تازه، بادمجان و ادویه که از جمله پرطرفدارترین غذاهای گرجستان به شمار می‌رود. باید بگوییم که برخی از اهالی این کشور از فلفل قرمز و سیب‌زمینی نیز در طبخ این غذا استفاده می‌کنند.

 معرفی بهترین غذاهای گرجستان - آجاپصندلی

چاکاپولی (Chakapuli):

چاکاپولی خورشتی بسیار محبوب در میان اهالی گرجستان بوده که طرفداران خاص خود را در میان گردشگران دارد. گوشت گوساله یا بره، پیاز، فلفل سبز، سیر، برگ ترخون و سس گوجه‌سبز از جمله مواد اصلی تشکیل دهنده این غذای خوشمزه هستند. البته در طبخ چاکاپولی از سبزی‌های تازه‌ای همچون نعنا، گشنیز، شوید و جعفری نیز استفاده می‌شود.

چاکاپولی - معرفی بهترین غذاهای گرجستان