سفر به کل دنیا و دیدن آثار تاریخی و برجسته کشورها و مناطق مختلف، شاید آرزوی بسیاری از این مردم کره خاکی باشد. اما هم هزینه این گونه سفرها سرسام‌آور است و هم چندین ماه زمان لازم دارد. خبر خوش و هیجان‌انگیز این که می‌توانید تنها در عرض چند ساعت همه این آثار و جاذبه‌های مهم را یکجا و در یک مکان فوق‌العاده ببینید. حیرت‌آور است نه؟! اما واقعیت دارد. در این مطلب قصد داریم شما را با پارک مینی‌ سیام پاتایا آشنا کنیم.

پارک مینی‌ سیام پاتایا

شهری کوچک در دل پاتایا به نام مینی‌ سیام ، این امکان را برای شما فراهم کرده است. جایی که مشهورترین و شگفت‌انگیزترین منطقه تفریحی تایلند محسوب می‌شود. در مینی‌ سیام تمام آثار و ساختمان‌های تاریخی و معروف دنیا در قالب ماکت‌هایی جالب، به معرض نمایش عموم گذاشته شده‌اند. با سفر به پاتایا در فاصله ۱۴۳ کیلومتری جاده مشهور سوخومیت منطقه بانگلامونگ، می‌توانید در کمال ناباوری گشتی در این مکان فوق‌العاده بزنید. واقعاٌ باورنکردنی است که چگونه هنرمندانی اهل تایلند توانسته‌اند این آثار و جاذبه‌های گردشگری مشهور تایلند و سراسر دنیا را آن هم در اندازه‌هایی بسیار کوچک‌تر از نمونه اصلی‌ در یک جا جمع کنند.

در حدود ۱۰۰ ماکت بی نظیر و جالب از جمله کاخ کرملین، برج مشهور ایفل، برج پیزا، شهر آیوتایا، معبد بودای زرین، پل رودخانه کوای و حتی ماکتی بسیار زیبا از تخت جمشید و طاق‌نصرت هم در این دهکده بی‌همتا نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کنند. اگر اطلاعاتی در مورد این پدیده‌های تاریخی ندارید اصلاٌ نگران نباشید. در کنار هر کدام از این ماکت‌ها، مشخصات کامل این آثار با تمام جزئیات لازم بر روی تابلوی کوچکی به چشم می‌خورد. باید بدانید که این پارک چه از نظر شمار آثار موجود و چه از لحاظ مساحت بعد از پارک‌های واقع در هلند و تایوان، ردیف سوم زیباترین و بهترین پارک‌های جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین، ماشین‌های گران‌قیمت قدیمی نیز در این مکان مورد بازدید همگان قرار می‌گیرند. انجام حرکات نمایشی به وسیله فیل‌ها نیز از دیگر تفریحات و سرگرمی‌های ارائه شده در این پارک می‌باشد که تماشای آن‌ها برای همه گردشگران مخصوصاٌ کودکان خالی از لطف نیست. 

در حدود ۳۱ سال پیش یعنی سال ۱۹۸۶ کار احداث مینی‌ سیام با ساخت اولین ماکت از بنای یادبود دموکراسی در بانکوک آغاز شد. به مرور زمان آثار بیشتری در نهایت سلیقه و زیبایی ساخته و در این مجموعه عظیم گرد هم آورده شدند. در حقیقت، این مجموعه در سراسر تایلند حرف اول را زده و نظیر آن را در هیچ‌کجای این کشور نمی‌توانید پیدا کنید. در مورد وجه ‌تسمیه نام این پارک باید بگوییم که در گذشته تایلند را به نام سیام می‌خواندند. بنابراین مینی‌ سیام معنایی جز تایلند کوچک ندارد.

هزینه بازدید از پارک مینی‌ سیام پاتایا

این پارک، سالانه میزبان ۱۰ میلیون گردشگر از سرتاسر جهان می‌باشد. لازم به ذکر است که ورودیه هر فرد بزرگسال جهت بازدید از این اثر مشهور ۳۰۰ بات بوده و برای کودکان نیز باید حدود ۱۵۰ بات بپردازید. هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب می‌توانید از مینی‌ سیام بازدید کنید. با توجه به این که تماشای این پارک چندین ساعت طول می‌کشد، پس فرصت کافی برای گشت‌و‌گذار در آن را دارید.               

بنر تورهای خارجی فهیم گشت