باغ گیاه ‌شناسی ملی گرجستان (بوتانیکال گاردن)، باغی در شهر تفلیس بوده و در فاصله ۱۰ کیلومتری از شهر تفلیس و در جاده باتومی در جانب شمال قرار دارد. باید بدانید که مساحت این باغ زیبا و بی‌نظیر در حدود ۱۶۱ هکتار بوده و بیشتر از ۴۵۰۰ نوع گل و گیاهان منحصر به ‌فرد و کمیاب را در خود جای داده است. گیاهانی که از کشورهای چین، ژاپن، ترکیه، شمال آمریکا، قفقاز، هیمالیا، مدیترانه و سیبری به باغ گیاه‌ شناسی ملی وارد شده‌اند.

علاوه بر این‌ها، قسمتی از پوشش گیاهی مخصوص بخش شرقی کشور گرجستان نیز در این باغ به چشم می‌خورد. باغ گیاه ‌شناسی ملی گرجستان را جهانگردی فرانسوی به نام ژان شاردن در سال ۱۶۷۱ احداث و نام باغ سلطنتی برای آن انتخاب گردید. اما در طول تاریخ این باغ نام‌های مختلفی همچون باغ سیدآباد یا باغ قلعه را نیز به خود گرفت. باغ گیاه‌شناسی عنوانی بود که در سال ۱۸۴۵ به خاطر وجود انواع گیاهان دارویی و زینتی در این مکان به آن داده شد.

بهترین زمان برای بازدید از باغ گیاه ‌شناسی ملی تفلیس

با توجه به شکفتن گل‌ها و سرسبزی درختان، بهترین زمان برای تور تفلیس ،فصل زیبا و دل‌انگیز بهار بهترین وقت برای سر زدن به این باغ بی‌نظیر می‌باشد. وجود نیمکت‌هایی در سرتاسر باغ گیاه ‌شناسی ملی ، امکان استراحت در حین تماشای طبیعتی تکرار‌ نشدنی را در این مکان برایتان فراهم می‌کند. چند آبشار پرآب و زیبا، کوچه‌های سایه‌دار و پل‌هایی با طراحی خاص و بی‌نظیر، به جذابیت این باغ افزوده و آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای گذراندن لحظاتی خاطره‌انگیز برای مسافران تبدیل کرده است. باید بگوییم که بیشترین آمار بازدیدکنندگان باغ گیاه ‌شناسی ملی گرجستان را علاقمندان به گل و گیاه مخصوصاٌ گیاهان نادر تشکیل می‌دهند. این گونه افراد، با بازدید از این باغ می‌توانند به میزان زیادی بر اطلاعات گیاه‌شناسی خود بیفزایند. نکته جالب این‌که، شخصیت‌های مشهور و برجسته اهل قفقاز در قبرستان قدیمی مخصوص مسلمانان دفن شده‌اند که آرامگاه آن‌ها تا پیش از این در این باغ بوده است.

باید اشاره کنیم که آثار تاریخی مانند قلعه ناریکالا، پل ملکه تامار، مجسمه مادر گرجستان و بقایای خطوط لوله‌های باستانی آب نیز در باغ گیاه‌شناسی ملی گرجستان مورد بازدید عموم مردم هستند. گردش در این باغ و دیدن مناظر بی‌نظیر و جاذبه‌های آن می‌تواند به یکی از به‌یادماندنی‌ترین سفرهای شما در طول عمرتان تبدیل شود. بنابراین، یک‌بار هم که شده در سفر به گرجستان بازدیدی هم از این باغ زیبا داشته باشید.

باغ گیاه ‌شناسی ملی تفلیس گرجستان

البته چنانچه تور گرجستان شما تور ترکیبی باشد و به باغ گیاه شناسی باتومی هم سفر کنید میبینید که باغ گیاه شناسی باتومی بسیار بزرگتر و زیباتر از باغ گیاه شناسی ملی تفلیس است.

بنر تورهای خارجی فهیم گشت