کشور تایلند، به خاطر وجود مکان‌های تفریحی و جذاب گردشگری همواره مورد توجه مردم و گردشگران سراسر دنیا بوده است. با سفر به این نقطه از جهان و بازدید از این جاذبه‌ها، تجربیات تکرار نشدنی را برای خود و خانواده رقم بزنید. یکی از این پدیده‌های دیدنی بنایی به غایت زیبا در شهر پاتایاست. دقیقاٌ در نزدیکی ساحل شمالی‌ترین نقطه پاتایا بنای تماماٌ چوبی خارق‌العاده‌ای به نام خانه مقدس حقیقت مانند نگینی می‌درخشد.

معبد خانه مقدس حقیقت (Sanctuary of Truth)

خانه مقدس حقیقت، ساختمانی که حتی با گذشت حدود ۳۶ سال از عمر آن در مقابل هر گونه تغییر آب و هوایی مقاوم بوده و ظاهر خود را مانند روز اولش حفظ کرده است. این موضوع، حکایت از دقت در جزئیات و تبحر فراوان سازنده آن دارد. شاید باور نکنید اما هنوز هم کار ساخت و کنده‌کاری این بنای عظیم ادامه داشته و احتمالاٌ تا سال ۲۰۵۰ باید به انتظار تکمیل آن بنشینیم. جالب است بدانید که شخصی مرفه و اهل تایلند به نام lek viriyaphant این بنا را احداث کرده است. علت آن هم چیزی به جز عشق زیاد به تاریخ غنی و فرهنگ کشورش و ضرورت گسترش و نشر آن‌ها نمی‌باشد. همچنین، این فرد ساخت موزه اراوان و شهرکی قدیمی به نام موانگ بوران در شهر ساموت پراکان را نیز در کارنامه درخشان فعالیت‌های خود دارد. گفتنی است که در پارک موانگ‌بوران تعداد بی‌شماری از معبدها، تالارها و قصرهای تایلند، در مقیاسی بسیار کوچک‌تر از معمول به معرض نمایش عموم گذاشته شده‌اند.

معماری خانه مقدس حقیقت

در واقع، روش معماری خانه مقدس حقیقت، از عقاید و آداب و رسوم مردم هند و آیین بودایی تأثیر گرفته است. برج‌هایی در چهار طرف این بنا با تزییناتی از صورتک‌های زیبا شما را مسحور خویش می‌کنند. در واقع این مجسمه‌ها تلفیقی از فلسفه غنی شرقی و افسانه‌ها و باورهای کهن مردم کشورهای تایلند، چین، هند و کامبوج می‌باشند. گفتنی است که بلندی این ساختمان در برخی از نقاط ۱۰۵ متر می‌باشد.

نقطه به نقطه این بنا پر از کنده‌کاری‌های حیرت‌انگیزی است. همچنین، در قسمتی از این بنای اعجاب‌انگیز، حکاکی‌های فوق‌العاده زیبایی از نبردها و پیروزی‌های مردان مذهبی در حماسه‌های مهابهاراتا و رامایانا دیده می‌شوند. همچنین، وظایف روزانه مردم تایلند در دوران باستان، باورها و تفکرات اولیه مردم این منطقه و غیره نیز در این بنا به زیبایی هر چه تمام‌تر کنده‌کاری شده‌اند.

برای بازدید از این اثر جالب، می‌توانید با استفاده از وسیله نقلیه‌ای به نام سونگتائو و با نازل‌ترین قیمت خود را به آن جا برسانید. باید بگوییم که درهای خانه مقدس حقیقت از ساعت ۸ تا ۵ بعد از ظهر هر روز به روی علاقمندان به تاریخ و فرهنگ و تمدن شرقی باز است. بنابراین، باید برای رفتن به این مکان زیبا عجله به خرج داده و خواب و استراحت را فراموش کنید. بازدید از این مکان می‌تواند به یکی از بهترین و خاطره‌انگیزترین گشت‌و‌گذارهای شما در پاتایا و کشور تایلند تبدیل شود.

بنر تورهای خارجی فهیم گشت